Ekip Üyesi iş ilanları (118 adet)

  • 1
  • 2
Toplam 118 adet Ekip Üyesi iş ilanı bulundu. 12 sayfanın 1. sayfası görüntüleniyor.


İŞTEN ATILAN EREN ENERJİ İŞÇİLERİ: İŞİMİZİ GERİ İSTİYORUZ

Ekip Üyesi İş ilanları Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı’nda bulunan Eren Enerji’ye ait santralde çalışan işçiler, sendika üyesi oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan işçiler, “İşimizi geri istiyoruz” diyerek her hafta Cuma günü eylem yapan Eren İşçileri ve Zonguldak Demokrasi Platformu üyeleri ile saat 18:00’da Madenci Heykeli’nde buluşarak ortak bir basın açıklaması düzenledi. Yapılan açıklamaya DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu yanı sıra, Genel Maden İşçileri Sendikası yöneticileri, KESK üye ve yöneticileri, siyasi parti temsilcileri katıldı.

SENDİKA TEMSİLCİSİ İŞÇİ İLE İŞVEREN ARASINDAKİ BAĞDIR

Ekip Üyesi İş ilanları Cem Kılıç, Milliyet Gazetesindeki köşesinde, Sosyal diyaloğun kurulmasında işyeri sendika temsilcilerine önemli görevler düştiğine dikkat çektiği yazısında, "İşyeri sendika temsilcileri sendika ile üye, sendika ile işveren ve üye ile işveren arasında bağ kuran kişilerdir." ifadelerini kullandı. İşte Kılıç'ın yazısı:

EV İŞÇİLERİ DE SENDİKALI OLABİLECEK

Ekip Üyesi İş ilanları Ev işçileri, sorunlarının çözümü için “Ev İşçileri Tip Sözleşme Yönetmelik Taslağı” oluşturdu. İşçilerin sosyal güvencesinden çalışma saatlerine kadar pek çok boşluğu dolduran taslak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na sunulacak. Taslakta ev işçilerine, çalıştıkları alanda sendika kurma, kurulu bir sendikaya üye olma ve toplu pazarlık hakkına sahip olmaları öngörülüyor.

EK İŞ YAPANLARA KÖTÜ HABER! FACEBOOK ÜZERİNDEN EK İŞ YAPTI İŞTEN ATILDI

Ekip Üyesi İş ilanları İş hayatının tartışmalı konuları arasında yer alan ek iş ile ilgili Yargıtay'dan emsal teşkil edecek bir karar çıktı. Yüksek mahkeme, Facebook üzerinden ek iş yaptığı için işten atılan çalışanın iş akdinin feshedilmesinin 'haklı fesih' kapsamına girdiğini hükmetti. Mahkemet, ek iş yapan çalışanın işten atılmasını da haklı buldu.

BAKANLIĞA TAŞERON RAPORU!

Ekip Üyesi İş ilanları Şirketler, gündemde olan taşeron yasasının ne şekilde düzenleneceği konusunda titiz davranılması gerektiğini, 20 bin şirketin yaptığı yatırımları, kredi borçlarının düşünülmesini ve bürolarında istihdam ettikleri 100 bin civarında personelin de dikkate alınmasını talep ediyorlar.