yazilim destek uzman yardimcisi iş ilanları (8 adet)

  • 1
Toplam 8 adet yazilim destek uzman yardimcisi iş ilanı bulundu. 1 sayfanın 1. sayfası görüntüleniyor.Dolar çıkıyor güven düşüyor

Dolar kurunun hareketi ile tüketici güveni tam tersi bir seyir izliyor. Dolar ne kadar değer kaybederse tüketici güveni o kadar artarken, dolar yükselince de tüketici endişelenerek kötümserleşiyor. Dün TÜİK’in Tüketici Güven Endeksi anketi tüketicinin güveninin yüzde 3.2 azaldığını gösterirken dolar 3.9830 ile yeni bir rekor kırdı.

Son dakika... Başbakan Yıldırım'dan flaş döviz yorumu...

Türkiye Ekonomi Zirvesi'nde konuşan Başbakan Binali Yıldırım döviz açıklamasında bulundu. Yıldırım 'Bugün döviz kurları üzerinde manipülasyonları görüyoruz' ifadesinde bulundu.

4 liraya doğru

Dolar kuru 11 Ocak’ın ardından dün 3.9781 liraya çıkarak yeni tarihi zirvesini gördü. TL en çok kaybeden para birimi olurken Merkez Bankası’ndan ‘Örtülü faiz artışı’ olarak nitelendirilen adım geldi. Merkez, piyasayı yüzde 12.25 faizle fonlayacak.

Son dakika... Merkez Bankası'ndan dövizdeki yükselişe karşı hamle

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından bünyesinde faaliyette bulunan Bankalararası Para Piyasası'nda bankaların borç alabilme limitlerinin yarından geçerli olmak üzere gecelik vadede yapılan işlemler için sıfıra düşürüldüğü bildirildi. Dolar fiyatları 3.9781 seviyesini görerek tüm zamanların rekorunu kırarken Merkez Bankası'nın hamlesiyle 3.95 seviyesinin altına geriledi. Kur hamle öncesi 3.97 seviyesinin üzerindeydi.

Son dakika... Merkez Bankası'ndan flaş döviz kararı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Türk lirası uzlaşmalı vadeli döviz satım ihalelerine başlanmasına karar verdi.

Kurdaki artış spekülatif

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Şimşek, döviz kurlarındaki hareketliliğe ilişkin, “Türk lirası hakkında orta ve uzun vadeli perspektifle negatif senaryo çizmek son derece zor” dedi.

Son dakika... Hükümetten dövizle ilgili flaş açıklama...

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ABD'nin Türk bankalarına yaptırıma gideceği haberlerinin yalan olduğunu söyledi. TL ile ilgili orta ve uzun vadede negatif olmayı gerektirecek bir senaryo olmadığına işaret eden Şimşek, "Ekonomideki Sıkıntıların sonundayız başlangıcında değiliz" dedi.

Döviz riski haritası çıkıyor

DOLAR kurunda yaşanan hareketlilik nedeniyle başlatılan ve son bir yıldır süren şirketlerin döviz borcuna yönelik çalışmada son aşamaya gelindi. Reel sektörün 212 milyar doları bulan döviz açığı için yasal düzenlemenin çıkması bekleniyor. Şirketlerin gelir ve borçlarına ilişkin bilgileri bankacılık başta olmak üzere Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) gibi kanallardan toplanabiliyordu. Ancak, riski nasıl yönettiklerine ilişkin bilgilerin eksik kaldığı belirtildi. Torba tasarıda yer alan yetki alındıktan sonra bilgiler talep edilerek toplanabilecek. Böylece reel sektörün döviz gelir ve borcu arasındaki risk haritası ortaya çıkarılacak.